A woman looking at an 8K screen in a museum
A woman looking at an 8K screen in a museum

8K Technologie

Pokud obrázek vydá za tisíc slov, pak je 8K celý román. Displeje 8K jdou mnohem dál než HD a 4K a poskytují ohromující obraz ve vysokém rozlišení s bezkonkurenčním realismem pro nezapomenutelné zobrazení, prezentace, videoprojekce a mnoho dalšího.

Co je 8K?

8K je budoucností displejů. Televizory 8K a displeje 8K nabízejí 16krát vyšší rozlišení než Full HD a poskytují křišťálově čistý obraz, ostrý jako břitva.

Srovnání rozlišení 4K a rozlišení 8K ukazuje, jak působivá je tato technologie: Rozlišení 4K představuje 3 840 × 2 160 pixelů, což je celkem 8,29 milionu pixelů. Rozlišení 8K je však čtyřikrát detailnější - 7 680 × 4 320, což představuje neuvěřitelných 33,18 milionu pixelů. Výsledkem je ohromující čistota a skutečně pohlcující zážitek. 

Prolomte limity tradičního sledování

Displeje 8K překonávají hranice tradičního zobrazení, takže si diváci mohou vychutnat bohaté a realistické zobrazení i v okrajových částech svého zorného pole. U rozlišení 4K nebo Full HD jsou jednotlivé pixely z blízka vidět, což zhoršuje celkový dojem - ale díky vysoké hustotě pixelů na displeji 8K jsou pixely i zblízka téměř neviditelné.

Díky 2,25x lepší optimální pozorovací vzdálenosti je výsledkem obraz, který nemá obdoby, a vytváří skutečně nezapomenutelné audiovizuální zážitky.

two people looking at screen

Vynikající přesnost barev s 8K HDR

Vynikající přesnost barev zajišťuje technologie 8K HDR, která přináší opravdu reálné výsledky a hlubší kontrast mezi světlými a tmavými odstíny. Zobrazuje 1,07 miliardy barev a umožňuje vytvářet i odstíny, které se v přírodě nevyskytují.

8K díky 10bitové barevné hloubce (4 096 odstínů) vykresluje gradace s plynulými a přirozenými přechody mezi odstíny. Při obnovovací frekvenci 120 snímků za sekundu je pohyb plynulý, což umožňuje plynulejší zobrazení v prostředích, kde je důležitá rychlost - například v obchodních halách, studiích CAD/CAM a v leteckém průmyslu.

woman presenting

Téměř 3D zážitek ze sledování

S touto bohatostí obrazu a vnímáním barev vypadají 2D obrazy, které si vyberete k zobrazení, jako živé a vytvářejí při sledování téměř 3D zážitek. 8K HDR displej, který rozšiřuje možnosti práce s designem, projektováním a dalšími činnostmi, není pouhým displejem, ale skutečným oknem do světa, který vytváříte.

Woman in broadcast studio

Rozlišení obrazu 8K

High Dynamic Range