Laserové tiskárny

Jak laserové tiskárny pracují?

Každé pracoviště potřebuje kancelářskou tiskárnu. Pokud hledáte spolehlivé a kvalitní tiskové řešení, je těžké překonat laserovou tiskárnu nebo multifunkční laserovou tiskárnu

Laserové tiskárny používají laser k elektrostatickému nabití obrazu na válci uvnitř tiskárny. Tento náboj pak přitahuje částice toneru, které se pomocí tepla spojí s papírem a vytvoří konečný výtisk. Výsledkem je ostrý text a jasné obrázky, ať už používáte barevnou tiskárnu formátu A4 nebo černobílou tiskárnu formátu A3.

Technologie laserových tiskáren se stala standardem pro většinu modelů, a to nejen u stolních tiskáren, ale také v případě multifunkčních laserových tiskáren a kopírek. Laserové tiskárny pracují místo inkoustu s tonerem. Tonery s CMYK barvami (azurová, purpurová, žlutá a klíčová) umožňují laserovým tiskárnám vytvářet černobílé i barevné výtisky: používají se v barevných laserových multifunkčních tiskárnách nebo v jiných laserových zařízeních, která vytvářejí plnobarevné dokumenty. Černobílé tiskárny formátu A4 nebo A3 mají pouze jeden toner: černý.

BP-70M65 product image

Jak vybrat nejlepší laserovou tiskárnu

Laserová technologie nachází uplatnění v zařízeních široké škály velikostí, od barevných tiskáren formátu A3, přes multifunkční tiskárny až po produkční tiskárny pro nízkonákladový tisk. To znamená, že si můžete užívat vysoce kvalitní tisk bez ohledu na okolnosti.

Bezdrátové multifunkční laserové tiskárny jsou vynikající volbou, která umožňuje rychlý a snadný tisk z jakéhokoli telefonu nebo notebooku připojeného k síti Wi-Fi.  

Product-Printer-MX-8081_FN22

Bezpečnější tisk

Vaše firemní data jsou cenná. Proto nejlepší multifunkční tiskárny nabízejí pokročilé funkce zabezpečení, které chrání multifunkční tiskárnu a data na ní.

Věděli jste, že nezabezpečené multifunkční tiskárny lze hacknout? Moderní multifunkční tiskárny jsou počítače - mají procesor, paměť a úložiště. Úložiště multifunkčního zařízení může obsahovat data všech vašich výtisků, skenů a kopií. Toto úložiště však může být napadeno hackery.

Proto jsou nejlepší zařízení vybavena hned několika úrovněmi zabezpečení, které chrání vaše citlivá data. Hledejte funkce, které šifrují všechna uložená data, které umožňují přístup pouze aplikacím a firmwaru na schválených seznamech a které zálohují nastavení, aby usnadnily obnovu v případě útoku.

Man-pressing-lock-icon-on screen

Chytrá správa pro chytré řešení

Pro lepší přehled a kontrolu nad flotilou laserových tiskáren potřebujete software pro správu tisku.

Tento software umožňuje udělit přístup k tiskárně určitým týmům a jednotlivcům. Například umožnit některým oddělením přístup k barevnému tisku. Může pomoci zlepšit správu dokumentů, bezpečné ukládání dokumentů a mnoho dalšího.  

Office workers working at desk and an informal meeting