Office workers working at desks
Office workers working at desks

Informace o tiskárnách

Rozhodnout se, která tiskárna nejlépe vyhovuje potřebám vaší organizace, může být náročné - od chytrých modelů multifunkčních tiskáren až po jednoduché laserové tiskárny. Podívejte se na našeho průvodce výběrem tiskáren níže.

Jaké jsou nejlepší tiskárny pro mou kancelář?

Od chytrých multifunkčních tiskáren po laserové tiskárny může být problém rozhodnout, která tiskárna je pro potřeby vaší organizace nejlepší.

Při výběru nejlepší tiskárny pro vaši kancelář je třeba vzít v úvahu mnoho aspektů. Nejde jen o to, co chcete, aby vaše zařízení plnilo za funkce, ale také o to, co s ním chcete tvořit a například i kolik místa máte k dispozici.

Malé firmě, která potřebuje tisknout pouze faktury nebo dokumenty s velkým objemem textu, může stačit stolní tiskárna, případně jednoduchá laserová tiskárna, nikoliv multifunkční tiskárna s plnou výbavou.

Podívejte se na našeho průvodce výběrem tiskáren níže.

Multifunkční tiskárna

Na druhém konci spektra, v designérském studiu nebo rušné kanceláři s velkým objemem tisku a širokou škálou tiskových potřeb, budou vhodnější barevné multifunkční tiskárny. Multifunkční tiskárny jsou ideální volbou pro vytížené kanceláře, které od svých zařízení vyžadují více.

Multifunkční tiskárny umožňují tisknout, kopírovat, skenovat, faxovat a lze je dokonce nakonfigurovat tak, aby zahrnovaly děrování, výrobu brožur a další dokončovací činnosti. Multifunkční tiskárny používá k tisku toner, který má delší životnost než inkoust používaný v inkoustových tiskárnách.

BP-70C65-all in one printer- product

Stolní tiskárny

Pokud kupujete tiskárnu do kanceláře vedoucího pracovníka nebo do zasedací místnosti, může být nejlepší volbou základní stolní tiskárna. Přestože postrádají tyto tiskárny některé pokročilejší síťové možnosti, které jsou k dispozici u multifunkčních tiskáren, nabízejí všestranné možnosti tisku při malých rozměrech.

MX-C407P

Produkční tiskárny pro nízkonákladový tisk

Pokud má vaše pracoviště náročnější požadavky na tisk a jeho vysoký objem, pak jsou tiskárny pro nízkonákladový produkční tisk skvělou volbou. Skvěle se hodí pro velkoobjemový tisk a složitější tiskové úlohy, jako je výroba brožur, vazba, výroba bannerů a další.

MX-8090N

Barevné tiskárny

Černobílé tiskárny jsou vhodné pro základní textové dokumenty, ale barevné tiskárny jsou díky své univerzálnosti stále oblíbenější. Náklady můžete snížit také pomocí softwaru pro správu tisku, který pomáhá zabránit zbytečnému používání barevných výtisků omezením přístupu konkrétním uživatelům. 

Product-Printer-MX-C304W-colour scanning

Jak lépe chránit tiskárnu před hackery

Tiskárny obsahují stejné součásti jako notebook, takže se na ně stejným způsobem zaměřují hackeři. Nejlepší zařízení jsou vybavena bezpečnostními opatřeními, která chrání vaše citlivá data. Zaměřte vaši pozornost na:

  • Firmware s automatickým léčením
    pro zálohování nastavení a pomoc při obnově v případě útoku
  • Systému pro správu důvěryhodných aplikací
    jenž monitoruje pokusy o přístup a umožňuje jej výhradně aplikacím a operačnímu firmware, jež jsou na schváleném seznamu důvěryhodných aplikací
  • Šifrování S/MIME
    pro zabránění napadení dat při přenosu e-mailem
Man-pressing-lock-icon-on screen