People working in an office
Simon Hero 2560 x 800px

Tiskárny a multifunkční zařízení

Tiskárny a multifunkční tiskárny patří mezi základní kancelářské vybavení. Jsou to výkonné nástroje potřebné pro mnoho pracovních procesů, které zvyšují produktivitu v každém odvětví.

Sharp 50th Anniversary logo

50leté výročí Sharp

Sharp slaví 50 let v polygrafickém průmyslu.

Zjistěte více

Co všechno multifunkční tiskárny dokáží?

Ačkoli mnoho multifunkčních zařízení spojuje schopnosti tiskáren a kopírek, obě funkce nejsou zaměnitelné. Může se to zdát samozřejmé, ale úkolem tiskárny je tisknout a úkolem kopírky je vytvářet kopii dokumentu.

Moderní multifunkční tiskárny dnes umí mnohem víc než jen tisknout a kopírovat. Mohou faxovat, skenovat a sdílet informace, například pomocí funkce skenování do e-mailu. Svou multifunkční tiskárnu můžete také doplnit o další dokončovací funkce, jako je děrování, sešívání a tvorba brožur.

Z pixelů na papír

Při hledání dokonalé tiskárny nebo multifunkční tiskárny je třeba vzít v úvahu mnoho věcí. Potřebujete přístup k barevnému tisku, nebo vám bude stačit černobílý tisk? Chcete tisknout pouze ve formátu A4, nebo by vám zařízení formátu A3 nabídlo větší flexibilitu?

Další otázku představuje rychlost tisku. Pro malé týmy by měla být stolní tiskárna nebo multifunkční tiskárna více než dostatečně rychlá pro přenesení dokumentů z obrazovky na výtisk, ale pro kanceláře s velkým objemem tisku může být nejlepší něco jako kopírka pro nízkonákladový produkční tisk.

Small workgroup meeting with printed documents on the desk and office workers at desks in the background

Potřebují tiskárny software pro správu dokumentů a správu tisku?

Chcete-li si být jistí, že je vaše kopírka používána správně a produktivně, nezapomeňte používat software pro správu dokumentů a správu tisku. Použitím softwaru pro správu tisku zabezpečíte, že přístup k tiskárně budou mít pouze ti členové týmu, kteří ho nejvíce potřebují. Dále můžete ovlivnit přístup tím, že některým oddělením umožníte přístup k barevnému tisku nebo oboustrannému tisku, zatímco ostatním, kteří tyto funkce nepotřebují, v tom zabráníte. Nejlepší software pro správu vám také umožní doplnit tiskárnu o ověřování uživatelů, což zajistí bezpečnost citlivých dat a omezí plýtvání papírem.

Může také pomoci zlepšit správu dokumentů, zabezpečit jejich ukládání a další funkce pro plně optimalizované workflow.

Office workers working at desk and an informal meeting

Potřebují multifunkční tiskárny zabezpečení?

Ano. Možná si myslíte, že tiskárny zabezpečení nepotřebují, ale opak je pravdou. Obsahují stejné komponenty jako váš přenosný počítač - tiskárny jsou tedy cílem hackerů úplně stejně.

Nejlepší zařízení jsou vybavena bezpečnostními opatřeními, která chrání vaše citlivá data. Zaměřte vaši pozornost na:

  • Firmware s automatickým léčením, který zálohuje nastavení a pomáhá při obnově v případě útoku
  • Systém pro správu důvěryhodných aplikací, jenž monitoruje pokusy o přístup a umožňuje jej výhradně aplikacím a firmware, jež jsou na schváleném seznamu důvěryhodných aplikací
  • Šifrování S/MIME pro prevenci napadení dat při přenosu e-mailem

Zjistěte více o různých typech dostupných tiskáren a kopírek a seznamte se s naši kompletní nabídkou.

Man-pressing-lock-icon-on screen