Interaktivní tabule

Co jsou interaktivní tabule?

Tradiční tabule nebo whiteboardy v kombinaci s projektory, které se obvykle používaly ve školách a na obchodních schůzkách, představovaly donedávna nejčastější technické řešení pro prezentace a prodej.

Přestože se v některých prostředích stále používají, stále více lidí upouští od rozměrných sestav tradičního projektoru a whiteboardu a dává přednost inteligentnějším interaktivním zobrazovacím zařízením.

Whiteboardy se snažily držet krok a s rozvojem interaktivních dotykových displejů. Interaktivních tabulí a dalších inovativnějších řešení. Přesto je v posledních letech s příchodem dotykových interaktivních displejů, které umožňují globální komunikaci a spolupráci v reálném čase v kancelářích a učebnách po celém světě, odklon od bílých tabulí nevyhnutelný.

 

Interactive whiteboard in classroom-projector-Audio Visual-Lifestyle

Interaktivní tabule vs. interaktivní displej

Interaktivní tabule mohou uživatelům v každodenním použití způsobovat komplikace;

  • Jas - kvalita obrazu závisí na světle, kontrastu, čistotě a odrazu - už jste někdy museli při studiu nebo práci sedět v zatemněné místnosti, abyste viděli na obrazovku, která vypadá rozmazaně nebo je přinejlepším nejasná?
  • Údržba - Vyžadují téměř neustálé čištění a díky poměrně značným mechanickým částem, které jsou vystaveny působení prachu a opotřebení, se může souprava porouchat rychleji než interaktivní obrazovka.
  • Náklady - na první pohled se může zdát, že jsou levnější, ale výměna lamp a drahých dílů u tradiční projekční tabule přináší provozní náklady, které převyšují kvalitu výstupu. Když lampa stojí více než 7500 korun, mohou se náklady rychle nakumulovat.
  • Použitelnost - Přestože se interaktivní tabule používají poměrně jednoduše, vyžadují ze strany uživatele pravidelnou kalibraci - učitelé to uvádějí jako specifický problém, který může v případě závady zdržet celou výuku. Dále jsou to stíny, které blokují výhled, když uživatel stojí před projektorem. Chytré interaktivní tabule jsou sice chytřejší než klasické tabule, ale stále jsou neohrabané a ve svých možnostech poněkud omezené.

Ačkoli je technologie vždy do určité míry ohrožena možnou závadou, je odstranění zbytečných procesů klíčem k lepšímu uživatelskému komfortu

Interactive whiteboard in older students classroom-projector-Audio Visual-Lifestyle

Výhody interaktivních displejů

Naproti tomu interaktivní obrazovky;

  • Snadno se čistí - na obrazovce nejsou žádné mechanické části; stačí je udržovat suché a bez šmouh.
  • Používají LED technologii - díky tomu, že nemusíte vyměňovat žádné lampy, můžete snížit náklady a navíc nedochází ke snižování jasu. Výhody životnost LED digital signage displejů na úrovni 50 000 hodin je oproti nákladné lampě zcela jasná.
  • Mají lepší viditelnost - jas a ostrý obraz jsou výrazně lepší díky pozorovacím úhlům 178 stupňů, což znamená, že diváci vidí na obrazovku bez ohledu na to, kde se v místnosti nacházejí. Ve spojení s LED technologií už nemusíte zatahovat žaluzie a pracovat ve tmavé místnosti jako u většiny řešení interaktivních tabulí.
  • Jsou poutavé a zábavné - studenti a diváci jsou mnohem více zaujati, když je v místnosti světlo, dobrá viditelnost a mohou na prezentací nebo na schůzce v reálném čase spolupracovat. Podporou zapojení prostřednictvím technologie - a použitím pokročilého AV vybavení se specifickým AV softwarem a příslušenstvím a vzdělávacími nástroji - je výuka nepochybně příjemnější a produktivnější a udrží zamýšlené publikum déle soustředěné.
Science lesson with students-Audiovisual-Product