Kontaktujte nás

Technologie UV²A

Rozvoj technologie UV²A představuje významný pokrok z hlediska kvality obrazu a energetické účinnosti LCD panelů - a proto je zejména významný pro příští generaci zařízení Sharp LFD a BIG PAD.

Nová technologie UV²A umožňuje přesné zarovnání molekul tekutých krystalů do LCD panelů s využitím UV záření. Výsledkem je vysoký dynamický kontrast  2 000 000:1 a zvýšení světelnosti o 20 procent.

1* UV záření
2* Tenká vrstva s polymerovým řetězcem
3* Skleněná deska

Sharp používá technologii UV²A ke zlepšení nejdůležitějších vlastností zařízení LFD a BIG PAD. Výsledek: Vynikající kvalita obrazu a výjimečné energetické vlastnosti.

Zarovnání molekul tekutých krystalů do určitého směru hraje rozhodující roli pro kvalitu obrazu a spotřebu energie LCD displejů. Hodnoty statického kontrastu, světelnosti obrazovky a pozorovacího úhlu se zvyšují v přímé úměře k přesnosti umístění molekul tekutých krystalů.

Sharp už stanovil technologické standardy s ASV technologií (Advanced Super View), která je nyní používaná ve většině moderních zařízení LFD a BIG PAD. Technologie UV²A kombinuje UV záření a vlastní výrobní postupy s patentovanými materiály reagujícími na UV. 

Speciální funkce technologie UV²A vytvářejí komplexní mikrostrukturu umožňující zarovnání molekul tekutých krystalů na displeji. Nazývá se zarovnávací vrstva. Polymerový řetězec, který se vytvoří na povrchu, může být orientován pomocí UV záření.  Díky tomu může být s velkou přesností kontrolováno uspořádání molekul tekutých krystalů.  Tento systém je schopný kontrolovat úhel sklonu molekul tekutých krystalů, o velikosti pouhé dva nanometry, s přesností měřenou v pikometrech.

1* Tekuté krystaly
2* Zarovnávací vrstva
3* Skleněná deska

Precizní zarovnání tekutých krystalů pomocí UV2A má dva hlavní prvky podílející se na vylepšení kvality obrazu a zvýšení energetické účinnosti displejů LCD:

Zaprvé: pokud jsou pixely přepnuty do černé nepronikne panelem téměř vůbec žádné světlo.  Statický kontrastní poměr se tak zvýší na 5 000:1 a je možné zobrazit i opravdově temně černou barvu. 

Zadruhé: UV2A technologie zvyšuje světelnost LCD panelů (množství světla, které pronikne skrz z podsvícení) o více než 20 procent. Výsledkem je efektivnější využití podsvícení a jasnější, živější barvy při současné úspoře energie.

Panely X-Gen

Zlepšená struktura pixelů na panelu X-Gen umožňuje neuvěřitelný rozsah kontrastu. V kombinaci s novým podsvícením LED, které se používá u sérií Sharp LFD a BIG PAD,  dosahuje hodnot minimálně 2 000 000:1.
Výsledek:

  • Syté odstíny černé
  • Živější barvy
  • Prostorovější hloubka