Kontaktujte nás

Společnost Sharp jmenovala nového CEO pro Evropu

Londýn, 02.08.2017
Společnost Sharp oznamuje, že Yoshihisa (Bob) Ishida, Executive Vice President Sharp Corporation, byl jmenován do pozice CEO Sharp Europe. Yoshihisa Ishida pozici přebírá po Tetsuji (Tedu) Kawamurovi, jenž se přesunuje na pozici v Sharp Electronics Corporation (USA).

Pan Ishida se k Sharp Corporation připojil jako Executive Vice President v červnu 2017. Mimo to, pan Ishida zastává dvě souběžné pozice, jako ředitel nově vytvořené kanceláře pro obchodní strategii AIoT a zároveň pozici Chief Executive Officer pro Sharp Europe. Kancelář pro obchodní strategii AIoT dohlíží na nasazení AloT, fúzi AI (Artificial Intelligence – umělé inteligence) a IoT (Internet of Things – internetu věcí) v rámci celé řady elektronických produktů pro domácnosti i kanceláře.

V průběhu své kariéry v oblasti spotřební elektroniky, IT a inovací, zastával pan Ishida exekutivní a poradenské pozice ve společnostech Sony Corporation, Rakuten Corporation a LG Display Japan Co.,

Pan Ishida uvedl: „V Sharp se zaměřuji na rozvoj inovací, kde rozvíjíme propojené technologie se zaměřením na podporu nových způsobů života a práce. Naším výchozím bodem je vždy to, jakým způsobem mají být naše produkty a řešení prospěšné pro životní styl svých uživatelů. Společnost Sharp je v Evropě dobře známa jako technologický partner, poskytující vysoce kvalitní produkty a vynikající zákaznický servis; to nás dostává do ideální pozice pro rozvoj a poskytování nové generace služeb.“

V rámci oblasti Evropy došlo k dalším změnám ve vedení: Jun (Jeff) Ashida, aktuálně na pozici Prezidenta Information Systems Europe, byl povýšen na pozici Prezidenta Sharp Electronics Europe, s přímou podřízeností panu Ishidovi.

Alex Hermann, aktuálně na pozici Vice Prezidenta Sharp Information Systems Europe, byl povýšen na pozici Prezidenta Sharp Information Systems Europe, s podřízeností panu Junu Ashidovi.

Pan Ishida bude svoji funkci i nadále vykonávat z centrály Sharp v Japonsku, přičemž bude do Evropy často cestovat. Pan Ashida nadále zůstává v evropské centrále společnosti Sharp ve Spojeném království a pan Hermann nadále funkci vykonává z kanceláře Sharp ve švýcarském Curychu. 

Contact

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Social