Kontaktujte nás

Sharp dosáhl ve třetím čtvrtletí roku 2018 největšího růstu prodejů

Praha, 17.01.2019
Společnost Sharp Electronics Europe dosáhla v období od července do září 2018 největšího růstu prodejů ze všech výrobců kancelářských zařízení. Uvádí tak nejnovější průzkum trhu kancelářských tiskáren v západní Evropě, prováděný společností IDC. Počet prodaných multifunkčních tiskáren Sharp se oproti stejnému období loňského roku zvýšil o 22 %.

Sharp zvýšil počet prodaných kusů, přičemž IDC uvádí, že růst prodejní hodnoty Sharp (obrat na kus) byl 18 %, což Sharp řadí do první trojice hodnocených výrobců.

Phil Sargeant, Program Director, Imaging and Hardcopy Devices and Document Solutions pro oblast Evropy IDC, uvádí: „Data ukazují, že Sharp posiloval i přesto, že celkový tržní trend vykázal mírný pokles. Pozorovali jsme u Sharp růst ve všech oblastech, obzvláště pak v prodejích barevných zařízení formátu A3, geograficky se pak jednalo o oblasti Francie, Německa, Švýcarska a Spojeného království.“

Peter Plested, ředitel divize Information Systems, Sharp Europe, uvedl: „Tvrdě jsme pracovali na návrhu zařízení zaměřených na produktivitu a bezpečnost tak, aby úspěch našich zákazníků byl i naším úspěchem. Vidíme tyto výsledky jako pozitivní odezvu modernizace našich zařízení formátu A3 a uvedení nových zařízení formátu A4. Všechny naše nové modely sdílí stejné intuitivní uživatelské rozhraní. Díky tomu je způsob práce uživatelů i IT odborníků se všemi zařízeními shodný, bez ohledu na zvolený model.“

Základem obchodní zprávy IDC jsou prodejní data ohlašovaná všemi hlavními výrobci zařízení. Zprávy jsou předplatitelům předkládány čtvrtletně.

O IDC
International Data Corporation (IDC) je předním světovým poskytovatelem tržních informací, poradenských služeb a akcí v oblasti informačních technologií, telekomunikací a trhů se spotřebitelskou elektronikou.  IDC pomáhá IT odborníkům, vedoucím podniků a investorům činit informovaná rozhodnutí v oblasti nákupu techniky a podnikové strategie. Více než 1110 analytiků IDC poskytuje celosvětově, regionálně i místně zaměřené odborné znalosti v oblasti techniky, oborových příležitostí a trendů ve více než 110 zemích po celém světě. IDC již 50 let poskytuje strategické poradenství, jež klientům pomáhá dosahovat klíčových obchodních cílů. IDC je dceřinou společností IDG, vedoucí společností s celosvětovou působností v oblasti technických médií, výzkumu a akcí.

Contact

Marzena Szulc
PR & Communication Manager CEE
marzena.szulc@sharp.eu

Social