Kontaktujte nás

Propojené technologie: češi prohřešky svých kolegů nehlásí

Varšava, 16.12.2016
Spolupráce je v posledních letech často používaným slovem, ale podle nového výzkumu společnosti Sharp jde v českých kancelářích spíše o přání než o realitu. Více než třetina pracovníků (38,4 %) uvádí, že jejich kolegové s nimi nesdílejí důležité informace; což znamená promarněný čas, zmeškané příležitosti a potenciální ztrátu zisku. 25 % lidí se domnívá, že sdílení informací v jejich kanceláři ve skutečnosti ztěžuje technologie.

Průzkum provedený mezi 500 českými administrativními pracovníky odhalil nedostatky v týmové práci a sobecké návyky, od těch zásadních, jako je například sdílení informací, až po ty triviální, ale nemilé; téměř polovina pracovníků nedoplní papír do tiskárny a více než 44 % mluví na schůzkách jeden přes druhého.

Nejhorší zjištěné návyky českých pracovníků v administrativě jsou:

 1. Ponechání vytištěných stran v přihrádce tiskárny (50,90 %)
 2. Mluvení jeden přes druhého během schůzek (44,30 %)
 3. Nedoplnění papíru do tiskárny, v případě, že dojde (42,10 %)
 4. Zapomínání sdílení důležitých informací nebo dokumentů (38,40 %)
 5. Ponechání zapnutých obrazovek nebo projektorů (34,60 %)
 6. Práce na vlastních projektech během konferenčního hovoru nebo  během porady (31,40 %)
 7. Přesouvání dokumentů nebo vytváření nových struktur složek (30,80 %)
 8. Ignorování problémů s kancelářskou technologií (30,00 %)
 9. Změna teploty klimatizace (25,2 %)
 10. Zapomínání hesel (22,50 %)
 11. Neodhlášení se z PC v konferenční místnosti (19,10 %)
 12. Změny nebo nedodržování vzoru (16,70 %)
 13. Změna hesel/přístupových práv bez dalšího upozornění (12,50 %)

Navzdory tomu, že si tyto špatné návyky u svých kolegů uvědomují, 1 z 6 českých pracovníků (18,5 %) raději problém neřeší, pouze 14,3 % zanechá o problému poznámku. 26 % z nás hlučí, vzdychá nebo reptá, ale nic neudělá. Takže, pokud pracujete v IT, můžete se cítit bezpečně – pouze 1 % českých pracovníků by poslalo e-mail nadřízenému svých kolegů, aby oznámilo jejich selhání, což se diametrálně liší od francouzského nebo německého přístupu, kdy je tento přístup velmi běžný (13,10 %, respektive 12,90 %).

- Většina z nás bere tyto špatné návyky jako součást kancelářského života, s kterými se žije snadněji, než kdybyste se pokoušeli o změnu. Nicméně, za tímto zjištěním se rovněž skrývá vážný problém. Pokud vaše společnost nepodporuje týmovou práci a sdílení informací, přicházíte o příležitosti k růstu. Kolik informací, které pracovníci zapomínají sdílet, může vést k novým obchodům, úspoře nákladů nebo novým nápadům? – řekl Tomáš Hudec, generální ředitel Sharp Business Systems v České a Slovenské republice.

Spolupráce je zásadní pro spokojenější, kreativnější a produktivnější pracovní sílu, kterou společnost dokáže podpořit technologií, kterou zavede. Víme, že ta správná technologie má potenciál změnit způsoby práce a zajistit, že každý má přístup k informacím, které potřebuje.

Chcete-li zjistit více o řešeních, která Sharp kancelářím nabízí, navštivte stránku www.sharp.cz/unlock a stáhněte si příslušnou dokumentaci zdarma.

Poznámky pro editory

 • Výzkum byl proveden mezi 6045 pracovníky v devíti zemích EU (Francie, Německo, Velká Británie, Itálie, Švédsko, Polsko, Nizozemí, Česká republika a Maďarsko).

Kontakt

ANNA KOZAK
PR Manager CEE
Anna.Kozak@sharp.eu

Social