Kontaktujte nás

Kapacitní dotyková obrazovka P-CAP

Dotykové obrazovky jsou v současnosti všude. Tablety, telefony, stroje na jízdenky, bankomaty - ty vše je využívají.

Ale použití technologie dotykové obrazovky na velké plochy je náročnější. Níže je uvedeno proč a jakým způsobem společnost Sharp problém vyřešila u naší nové vlajkové lodi, interaktivní tabule 80" BIG PAD Pro.

Jak fungují běžné kapacitní dotykové obrazovky

Nejsnazším způsobem jak vytvořit kapacitní dotykovou obrazovku je pokrýt jednu stranu obrazovky transparentní vodivou vrstvou, např. slitinou oxidu inditého a cíničitého (ITO). Na čtyři rohy obrazovky je vyvinuto malé napětí a tak vznikne jednotné elektrické pole.

Když se lidský prst dotkne druhé strany skla, ovladač zařízení dokáže určit místo dotyku díky změně kapacitance změřené změnou napětí ve čtyřech rozích panelu.

Omezení standardních kapacitních dotykových obrazovek

Standardní dotykové obrazovky jsou vhodné pro malé obrazovky a jednoduché aplikace vyžadující jeden dotyk ve stejnou dobu. V případě obrazovek s běžnou kapacitní dotykovou technologií nelze provést více dotyků najednou a to může díky neočekávaným signálům z okolních elektrických výbojů způsobovat problémy s falešnou aktivací dotyku. Obvyklá dotyková technologie pro velkoformátový displej se zakládá na infračervených (IR) paprscích, které mají problémy s latencí dotykové obrazovky.

Seznámení se s technologií P-CAP

V případě technologie Projected Capacitive Touch (rovněž známé jako PCT nebo PCAP) jsou vodivé kabely navrstveny v řadách a sloupcích na dvou paralelních vrstvách skla; vznikne vzorec jemných kabelů a napětí se po částech vyvíjí na řádky a sloupce.

Kdykoli se obrazovky dotkne prst, ovladač identifikuje změnu kapacitance mřížky kabelů. Obrazovky PCT dokážou rozpoznat několik bodů dotyku. Nicméně problémem může být i nadále "šum" a nezáměrné určení dotyku.

V čem je obrazovka 80" PN-80TC3 BIG PAD Pro průlomová

Profesionální interaktivní tabule PN-80TC3 rozšiřuje kapacitní dotykovou technologii o rozšířený ovladač a techniky rychlejšího vzorkování.

Ovladač využívá unikátní algoritmus, který díky zvýšené rychlosti vzorkování 220Hz a silnějšímu vytváření signálu snižuje množství šumu na 1/8 očekávané hodnoty.

Přesnost dotyku se zlepšila, nezáměrné a falešné vstupy jsou téměř zcela eliminovány a latence (časové zpoždění) je doslova odstraněna.

Zkušenost uživatele

Dotyková obrazovka BIG PAD dokáže rozpoznat až deset současných dotyků s absolutní přesností a tak mohou současně používat až čtyři osoby. Software Sharp Pen rovněž využívá unikátní technologii, která umožní využít tlak pera k ovlivnění viditelného výsledku.

Rychlost a přesnost dotykového vstupu využívající tento přístup má za následky přirozené a plynulé zapisování, které vyvolává téměř stejný pocit jako zapisování na staré bílé tabule pomocí fixů.

Unikátní nabídka, která znovu definuje umění týmové práce

  • Vzorkování PCT při 220Hz s unikátní schopností vycítění tlaku. (Napěťový impuls 220 Hz)
  • Ovladač má unikátní algoritmus, optimalizovaný na  220HZ, který má odlišit skutečné dotyky od falešných dotyků, míra úspěšnosti je 87,5 %.
  • Umožňuje jistější, rychlejší a přirozenější dotyky a zapisování.